Čtení o hradech, zámcích a městech /

Pověsti a příběhy vázané na konkrétní místa jsou řazeny chronologicky tak, jak se vyvíjely dějiny naší země od bájných dob kněžny Libuše až po vládu Jiříka z Poděbrad. Na smrt Jiřího z Poděbrad navazuje druhá část knihy dalšími historkami z království českého. Autor vypráví příběhy z rudolfinské dob...

Full description

Main Author: Petiška, Eduard, 1924-1987
Other Authors: Černý, Věnceslav, 1865-1936
Format: Book
Language: Czech
Published: Praha : Ottovo nakladatelství, 2007
Edition: 5. souborné vyd. (Čtení o hradech 10. vyd., Čtení o zámcích a městech 6. vyd.), V Ottově nakl. vyd. 1.
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Pověsti a příběhy vázané na konkrétní místa jsou řazeny chronologicky tak, jak se vyvíjely dějiny naší země od bájných dob kněžny Libuše až po vládu Jiříka z Poděbrad. Na smrt Jiřího z Poděbrad navazuje druhá část knihy dalšími historkami z království českého. Autor vypráví příběhy z rudolfinské doby, skazky o Bílé hoře i o třicetileté válce až do novověku, kdy došlo v polovině 17. století na našem území k selským bouřím. Barvitá mozaika příběhů doplňujících histiorii našeho území končí zhruba v první třetině 18. století. Publikace je bohatě doplněná ilustracemi a uzavírá ji obsáhlý jmenný rejstřík a přehled historických dat, která mají vztah k obsahu knihy.
Páté souborné vydání reprezentativní knihy pověstí z území Čech, Moravy a Slezska, v nichž autor čtenáře provází českou historií a ukazuje život našich předků v okamžicích slávy i utrpení.
Item Description: Dotisk r. 2010
Physical Description: 335 s. : il., portréty ; 31 cm
ISBN: 9788073606152